MAŁE GRY

W KOMPLEKSOWYM NAUCZANIU ZAWODNIKA

Oficjalny dystrybutor książki

O książce

  • Nauczanie techniki w oparciu o gry.
  • Wykorzystanie gier w nauczaniu i doskonaleniu taktyki, motoryki i mentalności.
  • Planowanie gier w oparciu o zasady i fundamenty gry.
  • Wykorzystanie przestrzeni do realizacji elementów technicznych. 
  • Przygotowanie jednostki treningowej na podstawie małych gier.
  • 28 przykładowych małych gier 1x1, 2x1, 2x2, 3x2, 3x3, 4x3, 4x4.
  • Dokładny opis z grafikami oraz w formułą multimedialną z wykorzystaniem QR kodów.

Od autora

Książka MAŁE GRY W KOMPLEKSOWYM NAUCZANIU ZAWODNIKA jest bardzo uniwersalna, którą możemy stosować pracując na każdym poziomie rozgrywkowym. Wykorzystując małe gry od skrzata po seniorów. W głównej mierze jest ona dedykowana trenerom piłki nożnej, nauczycielom wychowania fizycznego, ale również zawodnikom, którzy wzbogacą swoją wiedzę oraz będą mogli praktycznie wykorzystać małe gry (np. w grach 2x1, 1x2). Jest to również pozycja z której skorzystać mogą Dyrektorzy, Koordynatorzy Akademii Piłkarskich do wprowadzenia w systemie szkolenia małych gier jako elementu nauki i doskonalenia techniki, taktyki, motoryki i mentalności. 

„Nauczaj poprzez małe gry, dając zadowolenie zawodnikom i satysfakcję sobie”. Gra jest nieodzownym elementem treningu piłkarskiego. Już od najmłodszych lat dziecko, które przychodzi na trening chce przede wszystkim grać. Najnowsza publikacja dla trenerów piłki nożnej pozwala na grę, a jednocześnie naukę techniki, taktyki, motoryki i mentalności, a wszystko poprzez małe gry. Jednocześnie małe gry są odtworzeniem intensywności boiskowej, odpowiednim środkiem umożliwiającym częsty kontakt z piłką z jednoczesną obserwacją przestrzeni, partnerów, a w szczególności kontaktu z przeciwnikiem. 

Książka zawiera szczegółowo opisane cele oraz zasady zastosowania małych gier od 1x1, 2x1, 2x2, 3x2, 3x3, 4x3, do 4x4. Jak główne stymulatory wpływają na praktyczne wykorzystanie małych gier. W jaki sposób nauczać elementów techniki tj. prowadzenie piłki, podanie piłki, przyjęcie piłki, zwody i drybling z piłką oraz odbiór piłki w małych grach. W jaki sposób stworzyć małą grę wykorzystując przestrzeń gry, ilość zawodników. Praca zawiera 28 praktycznych małych gier z dokładnym opisem i grafiką oraz materiałem video z wykorzystaniem kodu QR.

Książka ma wymiar praktyczny, pozwalający użytkującym wprowadzić wiele modyfikacji do zaprezentowanych gier. Poprzez zastosowanie kodu QR otworzenie materiału video ułatwi zrozumienie danej gry, a także da poczucie praktycznego wykorzystania podczas treningu piłkarskiego. Jest to pozycja, która będzie doskonałym podręcznikiem trenera podczas treningu. W zależności od ilości zawodników na treningu, trener może zastosować grę dla dalej ilości graczy z zastosowaniem głównego tematu treningu, jaki zaplanował przed zajęciami. 

Fragmenty książki

Będąc pewny gry 1 × 1,
będziesz częściej podejmował decyzje, które umożliwią Ci grę 1 × 1

Wiedza zawodnika
jest fundamentem inteligencji w małych grach

Nauczaj poprzez małe gry. Dając zadowolenie zawodnikom i satysfakcję sobie

Książkę polecają

KRZYSZTOF PALUSZEK
Dyrektor ds. rozwoju sportowego WKS Śląsk Wrocław S.A. Trener Edukator PZPN z licencją UEFA Elite Youth. Doktor nauk o kulturze zycznej. 

Pozycja trenera Stanisława Szpyrki „Małe gry w kompleksowym rozwoju zawodnika” przedstawia bardzo ciekawy, kompleksowy sposób nauczania i doskonalenia techniki, taktyki, motoryki oraz cech psychicznych. W tym celu autor proponuje wykorzystanie małych gier, które podzielił na gry w równowadze, przewadze i mniejszości liczebnej. To bardzo nowoczesne podejście, które można zauważyć w wielu czołowych akademiach piłkarskich na całym świecie. Do nauczania elementów techniki takich jak prowadzenie piłki, podania i przyjęcia piłki, zwody i drybling oraz odbiór piłki wprowadzono dodatkowo element intelektualizacji poprzez dokładne objaśnianie celów i zasad poszczególnych gier oraz różnych modyfikacji (wielkość boisk, liczba zawodników i bramek, czasu i przerw w grze itp.).

Należy podkreślić bardzo atrakcyjną formułę przedstawienia poszczególnych gier z dokładnym opisem i rysunkami oraz w formie multimedialnej z wykorzystaniem QR kodów.

Bardzo polecam wszystkim trenerom tę książkę, ponieważ przedstawiane gry można zastosować w różnych kategoriach wiekowych w całym rocznym okresie szkolenia. Trener Stanisław Szpyrka w ciekawy sposób przekazuje swoje autorskie doświadczenia trenerskie.Serdecznie polecam.

RAFAŁ ULATOWSKI
Szef Szkolenia Akademii Lecha Poznań

Każdy trener posiada swoją wizję nauczania piłki nożnej. Niniejsza publikacja to autorski pomysł trenera, który zawsze wyróżniał się poszukiwaniem własnej drogi. Doceniam ludzi, którzy potrafią zainspirować innych swoją wiedzą i są odważni, by się nią otwarcie dzielić. Małe gry w kompleksowym nauczaniu zawodnika to idealna okazja, aby wzmocnić swoje kompetencje szkoleniowe w rozwijaniu indywidualnych umiejętności technicznych młodego piłkarza.

 

 

 

 

BARTŁOMIEJ ZALEWSKI
Trener młodzieżowych reprezentacji Polski. Koordynator projektów PZPN: Talent Pro, Future Pro

Wśród bardzo dużej liczby nowych publikacji nieustannie pojawiających się na półkach wydawniczych, jednocześnie wzbogacających bibliotekę poszukującego trenera – ta pozycja jest próbą sprawnego połączenia niezbędnej teorii z ciągle poszukiwaną przez szkoleniowców praktyką. Autor poprzez swoje doświadczenia dotyka niezwykle aktualnego tematu, z którym wszyscy próbujemy się skutecznie zmierzyć. Jak optymalnie stworzyć zawodnikowi realne środowisko treningowe w postaci gry, które jest jednocześnie narzędziem w nauczaniu podstawowych elementów techniki. Wszystko oczywiście w oparciu o zasady, fundamenty, i jakże istotną dzisiaj szeroko rozumianą inteligencję piłkarską.

„Małe gry w kompleksowym nauczaniu zawodnika” to przede wszystkim zbiór środków treningowych, które są efektem rozwijającej się wizji i koncepcji trenera – autora, które mogą być doskonałym źródłem inspiracji dla każdego z nas.

 

 

TOMASZ MICHAŁOWSKI
Działacz sportowy, były Prezes Zarządu MKS Sandecja S.A

Niniejsze wydawnictwo to futbolowe abecadło, które pozwala poruszać się trenerom, zawodnikom oraz rodzicom w zmieniającym się futbolu, który ciągle nas zaskakuje i ewoluuje. Znakomitym prezentem do tej książki są nagrania wideo w postaci kodu QR będące uzupełnieniem części teoretycznej. Na kilkudziesięciu materiałach szkoleniowych możemy obejrzeć praktyczne zastosowanie małych gier z wykorzystaniem elementów techniki.

Gorąco polecam!

 

 

 

Spis treści

Formularz kontaktowy